دارای گواهینامه

ISO 29001

دارای گواهینامه

CE

آبسردکن آنی

اولین در ایران

آبسردکن آدمک : راهکاری مدرن و کارآمد برای تامین نیاز آبی در اماکن عمومی شهری

آبسردکن آدمک : راهکاری مدرن و کارآمد برای تامین نیاز آبی در اماکن عمومی شهری

آبسردکن آدمک ، یک محصول تماما حرفه ‌ای با طراحی کاربردی ، زیبا و ساخت کشورمان ، ایران و کارخانه البرز دماکاران است. آبسردکن آدمک مناسب اماکن عمومی مانند مساجد، مدارس ، ادارات و …  می باشد.

آبسردکن آدمک چیست؟

آبسردکن آنی آدمک دستگاهی است که آب آشامیدنی را خنک و سرد نموده و در اختیار مصرف‌ کنندگان قرارمی دهد. بعضی از آبسردکن ها ۲ منظوره هستند بدین ترتیب که آب داخل آبسردکن را هم داغ و هم سرد می نمایند.

آب سردی که هر روز مصرف می کنید، باید در محدوده دمایی زیر باشند:

۱) در مناطق گرمسیری ۱۳الی ۱۸ درجه سانتی گراد

۲) در مناطق معتدل ۱۰الی ۱۵ درجه سانتی گراد

نکته : در تمامی شرایط چه گرمسیری ، چه معتدل باید شرایط و نکات بهداشتی آبسردکن آدمک درنظر گرفته شود، زیرا رعایت نکات بهداشتی رابطه ی مستقیمی با سلامت مصرف کننده دارد .

آبسردکن آدمک (آنی) :

این نوع از آبسردکن ها در سال (۲۰۰۷) میلادی اختراع و ثبت شدند.

قسمت خنک ‌کننده ی مورد استفاده در این نوع از آبسردکن های آدمک، همان پمپ حرارتی یا سیکل یخچال می باشد و مخزن آب آشامیدنی مصرفی که در مواردی سبب تجمع آلودگی ها و بیماری ها می باشد ،حذف شده است.

در این نوع از آبسردکن ها آب بصورت آنی  سرد می شوند و به همین علت با بالا رفتن نرخ مصرف آب ، دمای آب بالا نمی رود در نتیجه در ساعات اوج مصرف آب سرد نیز،  دمای آب ثابت و بین ۹ – ۱۳ درجه سانتی گراد می‌باشد.

هم چنین با این سیستم امکان لوله‌ کشی آب سرد به محیط های مختلف آسان می شود به عبارتی در مکان های بزرگ که نیاز به ارائه ی آب خنک و سرد در بخش های مختلف احساس می شود ؛ مثل ساختمان های چندین طبقه (هتل ، ادارات ، مدارس و …)، می ‌توان از این دستگاه به عنوان سیستم آب سرد مرکزی استفاده نمود و با طراحی و لوله کشی ، آب را منتقل نمود زیرا که بر خلاف ۲ نوع دیگر آبسردکن ها (آبسردکن مخزن دار و آبسردکن های بطری دار) فشار آب خروجی به فشارمخزن وابسته نیست.

مقایسه ی بهداشت و سلامت انواع آبسردکن آدمک

استفاده از منبع یا مخزن برای تجمع آب علت اصلی ایجاد انواع مشکلات بهداشتی اعم از انواع مسمومیت ها و بیماری ها می باشد. در واقع این منابع و مخازن مکان مناسبی برای رشد انواع میکروب ها ، باکتری ها ، انگل ها و ویروس ها می باشند، متاسفانه از جهتی مخزن اکثر آبسردکن های موجود در اماکن مختلف ایرانمان با توجه به عدم وجود نظارت پی در پی ، تمیز و گند زدایی نمی شوند و همین موضوع امکان دارد باعث ایجاد بیماری های متنوعی در افراد شود.

راهکار آبسردکن آنی آدمک برای رفع مسئله ی ذکر شده حذف کامل منبع و یا مخزن انباشت آب آشامیدنی می باشد.

به عبارتی دیگر در آبسردکن های آنی آدمک بر خلاف آبسردکن های قدیمی موجود ، آب مصرفی برای سرد و خنک شدن انباشته نمی شوند بلکه به صورت آنی و لحظه ای، فرآیند سرمایشی بر روی آن درآبسردکن انجام می گیرد و آب آشامیدنی مورد احتیاج خنک می شود و دراختیارمصرف کنندگان قرارمی گیرد.

فواید آبسردکن آدمک سری آنی برای سلامت بدن

هنگام فرآیند تصفیه ی آب ناخالص، مقدار زیادی از باکتری ها ، کلرو سایر آلودگی های صنعتی که حلال در آب می باشند، کم می شوند. لازم است بدانید که طی این پروسه ی تصفیه ، مواد معدنی موجود در آب حذف نمی شوند ؛ پس آب آشامیدنی مصرفی شما یک آب کاملا معدنی می باشد و شما می توانید با اطمینان خاطر آب آبسردکن را مصرف نمایید.

بهداشت آبسردکن آدمک سری آنی

آبسردکن آدمک سری آنی توانسته است مشکلات و مسائل مرتبط با بهداشت اعم از نبود مخزن آب ، تغذیه و استفاده ازآب لوله کشی شده ی شهری  را با تلاش رفع نماید.

در این نوع آبسردکن ها ، سری آنی ، آب از یک سمت به دستگاه وارد می شود و در مسیر خروج از شیر آبسردکن ، فورا خنک می شود.

درآبسردکن آدمک سری آنی باعث می شود تا هیچ نوع آلودگی میکروبی ، انگلی ، ویروسی و تغییر در طعم آب به وجود نیاید و کیفیت آب آشامیدنی خروجی بسیار عالی باشد.

فاکتورهای مهم در انتخاب آبسرد کن

۱-میزان برق مصرفی توسط آبسردساز آدمک

۲-تعداد شیرهای آبسرد کن

۳-ارگونی و مسائل امنیتی

۴-رعایت اصول بهداشتی

۵- خدمات پس از فروش و ضمانت آبسردکن

۶-زیبایی و شکل دستگاه

۷-میزان کیفیت آب ارائه شده توسط آبسردکن

۸-کیفیت و میزان دوام قطعات

۹-قیمت دستگاه

اجزای تشکیل دهنده و قطعات آبسردکن آدمک

همان طور که می‌دانید آبسردکن آدمک هم مانند سایردستگاه‌ ها از اجزا وقطعات متنوعی تشکیل شده اند که به  سرد یا گرم کردن آب کمک می نمایند.

اصلی ‌ترین ومهم‌ ترین  قطعه ی این دستگاه ، کمپرسور آن می باشد که فرآیند آن، مانند کمپرسور یخچال عمل می نماید.

کمپرسورها با توجه به عملکردی که دارند، بازدهی و قدرت متفاوتی خواهند داشت.

ازدیگر اجزای تشکیل ‌دهنده آبسردکن آنی آدمک ، لوله‌ های آن می باشد ، این لوله‌ها از پلیمر ساخته شده اند تا در سرد نگه داشتن آب و مقاومت در مقابل جذب گرمای محیط موثر باشند.

از دیگر اجزای آبسردساز آنی آدمک می توان ، کندانسور، اواپراتور، کوئل و .. را نام برد.

کاربرد آبسردکن آدمک

آبسردکن آدمک ، که طراحی خاص و زیبایی نیز دارد ، در مکان های عمومی مانند هتل ها ، پایانه ها ، مدارس ، مساجد، ترمینال ها ، شرکت ها، ادارجات و … استفاده می شود.

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.