دارای گواهینامه

ISO 29001

دارای گواهینامه

CE

آبسردکن آنی

اولین در ایران

آبسردکن صنعتی

آبسردکن صنعتی

آبسردکن صنعتی نوعی از آبسردکن هاست که در اندازه های بزرگتر طراحی و تولید می شوند و امکان استفاده از آن ها در داخل خانه و فضا های کوچک وجود ندارد.

این دستگاه با داشتن سیستم تبرید تراکمی، آب سرد بهداشتی و سالم را در اختیار افراد برای مصرف قرار می دهد.

آبسردکن صنعتی

از آبسردکن های صنعتی می توانیم به آبسردکن های عمومی که در معابر و خیابان ها هستند اشاره کنیم و آبسردکن هایی که بیش تر از یک شیر دارند مثل آبسردکن های ۲ شیر ، ۳ شیر و ۴ شیر … .

آبسردکن ها از جمله تجهیزات سرمایشی کاربردی در زندگی روزمره ما می باشند. آبسردکن ها در انواع مدلها طراحی و تولید می شوند که هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند.

قطعا شما نیز در اماکن عمومی، مرکز های تجاری و تفریحی ، ادارات، ترمینال ها، مساجد و … از آبسردکن ها استفاده کرده اید.

آبسردکن های استیل معمولی

تامین آب سرد یکی از نیاز های اساسی هر شخص می باشد. برای حل این نیاز در امکان عمومی اغلب از یک یا چند آبسردکن استیل استفاده می شود.

این نوع از آبسردکن ها در مقایسه با نوع فانتزی آن ها مخزن بزرگ تری داشته و توانایی بیش تری در سرد کردن آب دارند.

در محیط های پر رفت و آمد و شلوغ ، آبسردکن های معمولی جوابگو نمی باشند. برای چنین اماکنی از نوع خاصی از آبسردکن های صنعتی استفاده می شود.

بدنه ی آبسردکن های عمومی از استیل ساخته می شود چون که این نوع آبسردکن ها همیشه با رطوبت و آب در تماس هستند.

در غیر این صورت بدنه ی دستگاه دچار زنگ زدگی می شود که در نتیجه،آب درون آبسردکن نیز غیر قابل نوشیدن می شود.

آبسردکن های استیل به طور مستقیم آب لوله کشی شده دریافت می کنند و در داخل مخزن نیز از ۱ شناور برای تنظیم سطح آب آن استفاده می شود.

وقتی که فرد برای آب خوری به دستگاه مراجعه می کند با باز کردن شیر آبسردکن، دوباره آب لوله کشی به درون مخزن اضافه می شود.

با اضافه شدن آب به درون مخزن، دمای آب بیش تر می شود. اگر از این رو شیر آب این نوع از آبسردکن ها بصورت دائم باز باشد، دمای آب خروجی گرم تر می شود.

پس در آبسردکن های استیل دمای آب برای اولین فرد به اندازه کافی خنک می باشد اما برای نفر دهم دمای آب تقریبا ولرم و گرم خواهد بود.

آبسردکن های صنعتی
آب سردکن های صنعتی

آبسردکن های استیل در مناطق گرمسیری عملکرد مناسبی ندارند. چون که لوله های مسی قسمت زیادی از گرمای مورد نیاز را از هوای اطراف دریافت می کنند و در نتیجه آب درون مخزن به درستی سرد نمی شود.

البته در محیط های گرمسیری، فشار بیش تری به موتور دستگاه ها وارد می شود.

برای همین آبسردکن های معمولی اغلب در محیط هایی که زیاد گرمسیری نیست و در اماکنی که مراجعه کننده ی کم تری دارند، مورد استفاده قرار می گیرند.

در طراحی آبسردکن صنعتی، مدار های برودتی و اواپراتور در درون مخزن دستگاه قرار می گیرد. در اصل ساختار این آبسردکن ها شبیه به آیس بانک ها می باشد.

آبسردکن های صنعتی نیز به طور مستقیم به آب لوله کشی شده وصل می شوند. در این نوع از آبسردکن ها سرعت خنک سازی آب بالا می باشد، حتی از آبسردکن صنعتی برای تولید آنی آب خنک نیز استفاده می شود.

مهم ترین فرق بین آبسردکن معمولی با آبسردکن صنعتی

از مهم ترین فرق های بین این ۲ مدل آبسردکن می توان به موارد زیر اشاره نمود :

در آبسردکن صنعتی آواپراتور و مدار برودتی در درون مخزن آبسردکن طراحی می شوند، ولی در آبسردکن های معمولی، آواپراتور خارج از مخزن آبسردکن قرار می گیرد.

سرعت خنک سازی و قدرت سرمایشی آب در آبسردکن صنعتی بیش تر از آبسردکن معمولی می باشد.

در آبسردکن صنعتی نسبت به مدل های معمولی از کمپرسور های قوی تری استفاده می شود.

دمای آب خروجی در آبسردکن های صنعتی برای اولین و آخرین مراجعه کننده یکی می باشد ولی در آبسردکن معمولی دمای آب خروجی  به تدریج گرم تر می شود.

در آب سردکن صنعتی تا ده تا شیر نیز میتوان بر روی یک دستگاه نصب کرد. ولی در آبسردکن معمولی حداکثر تعداد شیر های قابل نصب بسیار کمتر می باشد.

آبسردکن های معمولی با برق ۲۲۰ ولت و تک فاز کار می کنند، در حالی که آبسردکن های صنعتی در صورت سفارش میتوانند با برق سه فاز نیز کار کنند.

آبسردکن صنعتی دارای ترموستات می باشد که از طریق آن میتواند دمای آب خروجی را تنظیم کند.

هم چنین بر روی این آبسردکن ها نمایشگر دیجیتالی نیز نصب می شود ولی آبسردکن معمولی فاقد این امکانات می باشد.

آبسردکن های معمولی نسبت به مدل صنعتی ، ارزان تر می باشند.

یکی از ویژگی های مشترک این ۲ دستگاه این است که مستقیما به آب شهری وصل می شوند. آبسردکن صنعتی نیز مانند آبسردکن معمولی دارای خروجی پس آب می باشد.

خرید آبسردکن صنعتی :

آبسردکن های صنعتی در انواع مختلف ساخته می شوند که هر یک از مدل ها مزیت مخصوص به خود را دارد.

در زمان خرید آبسردکن باید به توان دستگاه و سازگار بودن آن با آب و هوای محیط توجه نمود.

انواع آبسردکن های صنعتی

آبسردکن های صنعتی با بدنه ی استیل و در انواع تک شیر ، دو شیر و … طراحی می شوند.با توجه به نوع عملکرد، این نوع تجهیزات برودتی به ۳ دسته آبسردکن های عمومی ، صنعتی و آنی تقسیم می شوند.

اساس کار همه ی این آبسردکن ها شبیه هم بوده و وظیفه ی اصلی آن ها سرد نمودن آب می باشد. ولی هر یک از این مدلها در سرعت سرد سازی، ظرفیت ارائه ی آب خنک و یا سازگار بودن با آب و هوای محیط با یک دیگر فرق دارند.

به هنگام خرید آبسردکن های صنعتی به چه نکاتی توجه کنیم :

به هنگام خرید نیز باید به مواردی چون سیستم سرمایشی،بدنه و متناسب بودن آن با ظرفیت آب دهی دستگاه،جنس شیر های آب و خدمات پس از فروش آن دقت شود.

بدنه ی مناسب برای تولید آبسردکن

آبسردکن های صنعتی با بدنه ی استیل استنلس ساخته می شوند. چونکه این نوع بدنه هیچ گاه زنگ نمی زنند. البته آبسردکن های آنی با بدنه ی پلیمری نیز قابل طراحی و تولید هستند.

بطور کلی جنس بدنه و اتصالات داخلی باید در آبسردکن ها از جنسی باشد که سبب تغییر در بو ، رنگ و مزه ی آب نشود و هم چنین بدنه می بایست در تماس با آب و نم دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نشود.

در بیش تر آبسردکن های صنعتی از استیل در ساخت بدنه استفاده می شود که مطابق با نکات بهداشتی می باشد که استیل استنلس نگیر ،یکی از باکیفیت ترین آن ها می باشد.

سیستم های برودتی (سرمایشی) آبسردکن

سیستم تبرید و مدار برودتی آبسردکن باید بصورت مهندسی شده و با تجهیزات و کمپرسور های باکیفیت طراحی شود. در غیر این صورت آبسردکن مصرف برق بالا و بازدهی نامناسبی خواهد داشت.

در آبسردکن های صنعتی معمولا از کمپرسور های یخچالی و هرماتیک با مبرد فریونی استفاده می شود.

اغلب در آبسردکن صنعتی با تعداد شیر های زیاد، سیستم سرمایش دستگاه را با برق سه فاز طراحی می کنند که متناسب با ظرفیت آبسردکن می باشد. هم چنین در این نوع از آبسردکن ها ترموستات تنظیم دمای آب نیز به کار گرفته می شود و میتوان درجه خنک بودن آب را تنظیم کرد.

و در آخر :

در امکان عمومی، آبسردکن های صنعتی انتخاب مناسبی برای ارائه ی آب سرد می باشد. این مدل آبسردکن ها در ظرفیت های متنوعی مثل پانصد ، هزار لیتری و … طراحی و تولید می شوند که سرعت خنک سازی آب در آن ها بالا می باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.