دارای گواهینامه

ISO 29001

دارای گواهینامه

CE

آبسردکن آنی

اولین در ایران

آبسردکن فایبرگلاس

آبسردکن فایبرگلاس

آبسردکن های فایبرگلاس

امروزه آبسردکن فایبرگلاس یکی از دستگاه های مصرفی در مکان های عمومی مانند : ادارات ، هتل ها ، مدارس ، مساجد ، پاساژ ها و … می باشند که در فصل های گرم ، آب سرد و خنک در اختیار استفاده شوندگان قرار می دهند .

آبسردکن های فایبرگلاس طرح های مختلفی دارند که با توجه به قابلیت و توانایی هایی که دارند مظنه و نرخ آن ها کمی با یکدیگر متفاوت می باشند.

آبسردکن ها وسیله های برقی هستند که در دما های مختلف آب را سرد و یا گرم می کنند. این دستگاه ها مدل های مختلفی دارند از جمله مدل مخزن دار یا آبسردکن بدون مخزن و از جنس های مختلفی نیز ساخته شده اند  که یکی از آن ها آبسردکن فایبرگلاس می باشد.

فایبرگلاس چیست

فایبرگلاس ها،(fiberglass) از ماده های پلیمری و الیاف شیشه ای به وجود آمده اند، که از پشم شیشه ها بعنوان ماده ای تقویت کننده و از ماده های پلیمری بعنوان مواد اصلی زمینه استفاده می‌شود.

موارد مصرفی ورق‌ های فایبرگلاس در محیط ‌هایی می باشند که پوشش همراه با نور نیاز داشته باشند مثل کامپوزیت های فایبرگلاس یا پلیمری.

فایبرگلاس یک نوع پوشش می باشد که از پشم شیشه و مواد نفتی تشکیل می شود.

امروزه بیشتر کارخانه های آبسردکن در جهان منبع های آب خود را با استفاده از فایبرگلاس ها عایق می نمایند تا جلوی پوسیدگی ها و ازبین رفتن منبع ها و آسیب های ناشی از آن را می گیرند.

اما یکی از ویژگی های آبسردکن های فایبرگلاس محکم و سبک بودن آن می باشد که سبب تولید انواع آبسرد کن از این جنس شده است.

قطعات تشکیل دهنده ی آبسردکن های فایبرگلاس

۱-کمپرسور ها : یکی از مهم ترین اجزای آبسردکن های فایبرگلاس کمپرسور ها هستند. کمپرسور ها با توجه به نوع آبسردکن ها دارای راندمان و نیرو های متنوعی می باشند. مبردی که داخل اواپراتور به گاز تبدیل می شود،داخل کمپرسور انباشته شده و به یک گاز پر فشار تبدیل می‌شود.

۲- کندانسور ها : یکی از اصلی ترین قطعات آبسردکن های فایبرگلاس کندانسور ها می باشند که نقش بسزایی در مراحل خنک سازی آب دارند.

این وسیله،کوئل یا لوله مشکی باریکی دارد که به حالت مارپیچی در وسیله ‌ای مانند یخچال در پشت آن قرار گرفته‌ اند که گرمای آب را جذب می کنند.

مبرد داخل کندانسور به حالت مایع در می آید و در درون کوئل ها به جریان می افتد.

۳- فیلتر های تصفیه : فیلتر تصفیه در بعضی از آبسردکن ‌های جدید فایبرگلاس وجود دارد که نقش پاکسازی آب را بر عهده دارند.

۴- لوله های آبسردکن های فایبرگلاس : یکی دیگر از اجزای آبسردکن فایبرگلاس لوله ‌های آن می ‌باشند. لوله‌ هایی از جنس پلیمر که باعث خنک نگه داشتن آب و دوام آن در برابر گرمای جذب شده محیط توسط آب می‌شوند.

۵-بدنه ی آبسردکن : بدنه ی آب سردکن های فایبرگلس ویژگی هایی چون : استحکام بالا، پایداری نسبی ،وزن سبک  و مقاومت بالا در مقابل  اشعه یو وی و مقاومت شیمیایی دارد.

صرفه جویی انرژی در آبسردکن های فایبرگلاس

در آبسردکن های فایبرگلاس کمپرسور قدرت کمتری دارد ولی ساعات کارکرد آن پیوسته می باشد و انرژی را بیش تر در شب ذخیره می نماید تا با استفاده از انرژی ذخیره شده به تامین میزان موردنیاز دمای خنک بپردازد.

موارد مهمی که در انتخاب آبسردکن های فایبرگلاس باید به آن دقت کنیم :

۱-مقدار برق مصرفی در این دستگاه ها.

۲-قیمت و نرخ آبسردکن های فایبرگلاس.

۳-زیبایی و طراحی ظاهری آن.

۴-بررسی میزان کیفیت آب مصرفی ارائه شده.

۵-بررسی از لحاظ بهداشت و سلامت.

۶-با کیفیت بودن آبسردکن و قطعات مصرفی موجود در آن

۷-گارانتی و خدمت پس از فروش و …

آبسردکن فایبرگلاس
آبسردکن های فایبرگلاس

در اینجا به چند مورد از مشکلات آبسردکن های فایبرگلاس می پردازیم :

۱- آب مصرفی خوش طعم نیست

اگر برای تمیز کردن و پاکسازی منبع درون آبسردکن از پارچه ای که بوی بدی می دهد، استفاده نمایید و یا عناصر غذا و یا حتی عناصر شیمیایی که به آسانی بر روی سطوح آب دستگاه شما جمع میشوند، باقی بمانند ،می توانند بر روی طعم آب اثر بگذارد.

درون مخزن آب سرد کن های فایبرگلاس را به طور کامل با آب داغ شست و شو دهید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود و سپس آن را جایگذاری نمایید.

۲- نشتی آب از آبسردکن

برای رفع نشتی آب ،سینی تخلیه آبسردکن را چک نمایید و بعد ،آن را خالی نمایید تا از ریختن آب از آن بخش به بیرون جلوگیری شود.

یکی دیگر از معضلات آب سرد کن های فایبرگلس که برای نشت آب وجود دارد این است که دریچه ی عقب در به طور کامل کامل بسته نشده است.

۳- آبی از شیر خارج نمی شود

در بعضی از مدل های آبسردکن فایبرگلاس با قطع شدن برق، دیگر آبی از شیر خارج نمی شود.

و یکی از دیگر از دلایل می تواند از نبودن آب داخل مخزن و یا قطع بودن آب لوله کشی باشد.

ممکن است شیر خروجی و یا خود لوله های داخلی رسوب گرفته باشند و هم چنین امکان دارد،خود شیر آبسردکن نیز خراب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

۴-آبسردکن فایبرگلاس آب مصرفی را خنک نمی کند :

یکی از معضلات آب سردکن های فایبرگلس گرم بودن آب داخل قسمت خنک کننده می باشد.

در آبسردکن ها یک ظرفیت خنک کننده و ۲ مخزن ذخیره وجود دارد که یکی برای آب گرم و دیگری برای آب سرد می باشد ، این که آب سردکن های فایبرگلس چگونه آب را سرد می کنند یک مکانیزم ساده دارد.

در داخل مخزن های آب،فضای ذخیره سازی آب وجود دارد و اگر آب در فضای ذخیره سازی مصرف شود برای بازیابی آن احتیاج به زمان دارد تا دوباره آب را به دمای مورد نظر برساند.

۵-فشار کم آب در شیر آبسردکن

فشار کم آب در شیر آبسردکن های فایبرگلاس می تواند بیانگر رسوب گرفتن شیر ها و لوله های آن باشد.

آبسردکن ها ممکن است مشکلات زیادی داشته باشند که در صورت استفاده صحیح و مراقبت از آن ها می توان ،تا حد زیادی از بروز مشکلاتی که در بالا به آن پرداخته شد ،جلوگیری نمود.

آبسردکن های فایبرگلاس در اماکنی چون مدارس، ادرات ، مساجد ، ترمینال ها و … استفاده می شود.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.